Osobní odběr zboží (bez účtování dopravy) je možný po předchozí tel. domluvě z míst Valtice, Mikulov, Břeclav.

Důležité únorové práce ve vinohradech na jižní Moravě

Důležité únorové práce ve vinohradech na jižní Moravě

Koncem února přichází čas, kdy vinaři z jižní Moravy musí vinnou révu prořezat. Odstraní tím nejen poškozené a omrzlé částí rostliny, ale také ponechají jen plodné dřevo. Redukují tak každou vinnou hlavu, ať přebytečné výhony nevyčerpávají rostlinu a kařdý vinný keř vydá maximum do budoucích plodů.  


Suchý únor? Ano i ne.

Suchý únor? Ano i ne.

Suchý únor? Ano i ne. Říká se, že v únoru si má člověk odpočinou od alkoholu. My říkáme, že není nutné pít alkohol, stačí jen ochutnávat skvělá vína. :)  Víno přeci není alkohol, ale lék. A když už přeci jen chcete dodržet suchý únor, tak můžete ochutnat naše nealkoholická vína - Michlovský REVINE white nealkoholické bílé víno nebo Michlovský REVINE rosé nealkoholické růžové víno. Tato vína jsou velmi precizně vyrobena za pomocí technologie, která oddělí alkohol, ale zachová skvělou chuť vína. Na eshopu vinojiznimorava.cz si je můžete zakoupit a tak dodržet tradici suchý únor. Víno je vhodné i pro kojící či těhotné maminky, řidiče... A kdo tradice nedrží, může si u nás vybrat ta nejlepší vína z jižní Moravy .


Mikrosvín Ryzlink Vlašský 2021 Flower Line pozdní sběr - Šampion Salonu vín 2023

Mikrosvín Ryzlink Vlašský 2021 Flower Line pozdní sběr - Šampion Salonu vín 2023

V Centru Excelence ve Valticích proběhlo ve dnech 23. a 24. listopadu finálové kolo hodnocení nejvyšší a největší soutěže vín v České republice, Salonu vín – národní soutěže vín ČR 2023. Absolutním šampionem se stalo víno Ryzlink vlašský, řada Flower Line, 2021, pozdní sběr z VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV.

Vítězné víno Ryzlink vlašský 2021, pozdní sběr se propracovalo k titulu absolutního Šampiona tříkolovým systémem hodnocení, v konkurenci 2643 vín, což je rekordní počet a svědčí o velkém zájmu vinařů o tuto soutěž. Toto víno pochází z vinařské oblasti Morava, Mikulovské podoblasti. Na základě nominací z podoblastí se do 1. kola Salonu vín přihlásilo 1481 vín od 203 vinařů. V závěrečném hodnocení posuzovaly odborné komise 400 finalistů, kteří vzešli z předchozích kol.

Mikrosvín Ryzlink Vlašský 2021 Flower Line pozdní sběr je také v nabídce eshopu www.vinojiznimorava.cz


Lahofer uspěl v nejprestižnější vinařské soutěži Salon vín. HANZEL si odnáší dvě zlaté medaile. Vína v nabídce www.vinojiznimorava.cz

Lahofer uspěl v nejprestižnější vinařské soutěži Salon vín. HANZEL si odnáší dvě zlaté medaile. Vína v nabídce www.vinojiznimorava.cz

To nejlepší z českých a moravských vinic na jednom místě! Salon vín, nejprestižnější česká vinařská soutěž zveřejnila výsledky pro rok 2023. A úspěchy tentokrát sklízí i Vinařství HANZEL ze skupiny LAHOFER! Sto nejlepších vín soutěže je oceněno zlatou medailí Salon vín ČR a rovnou dvě z nich si odnáší právě HANZEL. Celá skupina LAHOFER má k tomu ještě deset stříbrných medailí.


Na vinohradech se sklízí ledové víno

Na vinohradech se sklízí ledové víno

Počasí přináší teploty pod bodem mrazu. Začíná se sklízet ledové víno. Ledové víno - vzácné, velmi sladké víno se vyrábí lisováním zmrzlých hroznů sklizených při teplotě -7stC. Hrozny při lisování nesmí rozmrznout a protože část vody zůstává v bobulích ve formě ledových krystalů, vylisovaná šťáva je velmi koncentrovaná


Vinobraní je v plném proudu

Vinobraní je v plném proudu

Na tratích visí víno, listy pomalu žloutnou a červenají a vinaři sklízí postupně vinice tak, jak každá odrůda potřebuje. Ale někde se bude klízet třba až v prběhu listopadu.