Osobní odběr zboží (bez účtování dopravy) je možný po předchozí tel. domluvě z míst Valtice, Mikulov, Břeclav.

To nejlepší z českých a moravských vinic na jednom místě! Salon vín, nejprestižnější česká vinařská soutěž zveřejnila výsledky pro rok 2023. A úspěchy tentokrát sklízí i Vinařství HANZEL ze skupiny LAHOFER! Sto nejlepších vín soutěže je oceněno zlatou medailí Salon vín ČR a rovnou dvě z nich si odnáší právě HANZEL. Celá skupina LAHOFER má k tomu ještě deset stříbrných medailí.

Z rekordních 2643 vín, přihlášených do letošního ročníku nejvyšší a největší soutěže vín v Česku, odbornou porotu právě tato vína přesvědčila o své výjimečnosti. Po celý letošní rok tak budou prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.

„Salon vín je unikátní zejména tím, že jsou v něm zastoupena prvotřídní vína ze všech čtyřech moravských vinařských podoblastí a také z vinařské oblasti Čechy, která pro letošní rok vyrobilo rekordních 61 vinařů a vinařských firem v širokém spektru 22 odrůd. Na jednom místě se tak můžete krásně seznámit s víny, tedy i vinařskými styly, z celé naší republiky,“ okomentovala právě vyhlášené výsledky Ing. Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Národního vinařského centra, které soutěž organizuje a zároveň spravuje degustační expozici.

„Letos vybraná stovka vzešla z rekordního počtu více než 2600 přihlášených vín, a tak se dá říci, že díky takto vysoké konkurenci a propracovanému systému hodnocení mají vína oceněná titulem Salon vín České republiky opravdu mimořádnou kvalitu,“ dodala Fialová. Některá z oceněných vín jsou také v nabídce eshopu www.vinojiznimorava.cz . Ochutnejte na nejlepší vína jižní Moravy.

Oceněná vína Vinařství HANZEL

Zlaté medaile:                                                                        

Muškát žlutý, pozdní sběr, 2021 

Savilon, výběr z bobulí, 2021 

Stříbrné medaile:

Sauvignon, VOC Znojmo, 2021 

Pálava, výběr z hroznů, 2021

Veltlínské zelené, VOC Znojmo, 2020 

Oceněná vína Vinařství LAHOFER

Stříbrné medaile:

Veltlínské zelené, VOC Znojmo, 2021 

Ryzlink rýnský, VOC Znojmo, 2021 

Rulandské šedé, pozdní sběr, 2021

Pálava, výběr z hroznů, 2021 

Rulandské šedé, výběr z hroznů, 2019

Rulandské bílé, pozdní sběr, 2021