Osobní odběr zboží (bez účtování dopravy) je možný po předchozí tel. domluvě z míst Valtice, Mikulov, Břeclav.

Vinařství U Kapličky je rodinnou firmou a bylo založeno v roce 2005. Zaměřujeme se na výrobu přívlastkových vín z hroznů, které pěstujeme ve vlastních vinicích. Dáváme si záležet na kvalitě a na každém kroku výroby se podílí členové rodiny. Je to pro nás věc rodinné cti, pověsti a vášně.

Vinařství založil a vybudoval Rostislav Žďárský. Celý areál spojuje vinohrady, zpracovatelské kapacity, restauraci, vinotéku, reprezentační a degustační prostory a zázemí pro pořádání nejrůznějších akcí včetně komfortního penzionu. Pan Žďárský je duší podniku a bijícím srdcem celé firmy. Právě z jeho hlavy pochází vše od základní koncepce, až po nejmenší detaily. Podepsal se na exteriéru vinařství, sklepech o celkové délce 360 m a rotundě. Jeho rukopis je znát také na samotné výzdobě, například na dveřním kování, svícnech, designu originálních lahví a mnohém dalším.

První vinobraní proběhlo ve Vinařství U Kapličky v roce 2006. Původním záměrem bylo vybudovat malé vinařství, firma však neustále rostla až do nynější kapacity 500 000 lahví ročně a s necelými sty hektary vlastních vinohradů v tratích U Kapličky, Plochovy, Kalvárie, Novomlýnský svah, Nová hora a Růžový vrch.

Sklepmistrem firmy je Dalibor Babáček, po kterém je pojmenována i nejvyšší řada vín Dalibor. Jeho rukopis je pro změnu čitelný v kvalitních vínech, které naše vinařství produkuje. Každé víno projde jeho rukama a za každým si pevně stojí, protože jim věnoval čas a péči při jejich vzniku. Tato péče a důslednost se úměrně odráží ve vyladěné a vyzrálé chuti každého našeho vína.